Blog > Komentarze do wpisu

Rozjaśnianie i dekoloryzacja włosów.

Witajcie! Dziś o sposobach na efektywne i zdrowe rozjaśnianie i dekoloryzowanie włosów.

Każda z Was, która lubuje się w jasnych włosach chciałby uzyskać piękny blond kolor najlepiej bez uszkodzenia przy tym swoich włosów. Niestety jeśli mamy swoje ciemne włosy trudno jest uzyskać wymarzoną platynę. Opiszę tu sposoby i metody rozjaśniania i dekoloryzowania oraz jak to zrobić krok po kroku ;)

Na początek powiem pare słów o procesie rozjaśniania, który docelowo odbywa się we włosie podczas tego zabiegu.

Są 3 typy rozjaśniania:

rozjaśnianie właściwe (rozjaśniacz)

rozjaśnienie z jednoczesnym zabarwieniem włosów (farbowanie rozjaśniające-farby)

zniszczenie sztucznego zabarwienia (dekoloryzacja)

Jak już wiecie włosy mają w sobie pigmenty i wszelkie farby i rozjaśniacze mają na celu ich wydobywanie w zależności jaki kolor chcemy uzyskać. Rozjaśnianie jest złożonym procesem, często nie da się odrazu uzyskać upragnionego blondu tylko np miedziany. We włosie podczas rozjaśniania barwa zmienia się poprzez 3 pigmenty: niebieski, czerwony, żółty. Ten pierwszy odrazu zanika podczas rozjaśniania  i nawet go nie widzimy, następny czerwony dokładnie widzimy przechodzi przez pomarańczowy i żółty. Często mamy problem z wyeliminowaniem tego pigmentu jak np wyjdzie kolor ok a odcień dalej żółty. Przy tego typu problemach włosy możemy albo ponownie farbować farbą o odcieniu fioletowym, można też zneutralizować płukanką fioletową albo myć specjalnym szamponem i odżywką do włosów blond które mają nieporządany żółty odcień.

 


 

Obecnie jest kilka sposobów na rozjaśnienie włosów:

W prawie każdym przypadku będzie potrzebny oksydant, którego dobór jest uzależniony od metody.

6% oksydant stosujemy do wykonywania pasemek na folii i innych technik pasemek/balejażu gdzie produkt ma kontakt bezpośrednio ze skórą oraz innych technik rozjaśniających

9% oksydant do wykonywania balejażu na czepek, i innych technik balejażu/ pasemek oraz gdy rozjaśniacz niema kontaktu ze skórą głowy oraz innych technik bez nakładania na skórę

12 % oksydant do do pasemek i rozjaśniania bardzo ciemnych włosów nie można go nanosić na skórę głowy

Każdy z tych oksydantów nadaje się do mieszania z farbami. Ważne żeby farba i oksydant były z tej samej firmy.


Pierwszym sposobem jest rozjaśnienie częściowe poprzez pasemka na całej głowie.

Pasemka możemy wykonać na kilka sposobów. Przy włosach krótkich najlepszą metodą jest pasemka na czepek. Ale też nadaje się na włosy średniej długości.

Do wykonania pasemek na czepek będzie nam potrzebny rozjaśniacz, oksydant z wybranym %, pędzelek, miseczka, czepek pelerynka do ochrony ubrań  i szydełko.Pamiętajcie że powinno się robić to na włosach suchych i najlepiej nie mytych tego samego dnia. Robimy tak ponieważ włosy przetłuszczone będą oporniejsze na działanie substancji chemicznych. Nie oznacza to jednak, że mniej się rozjaśnia, po prostu będą mniej zniszczone zabiegiem.

Sposób wykonania:

 1.  Zaczesujemy włosy tak jak zwykle
 2.  Nakładamy czepek
 3.  Szydełkiem wyciągamy pasemka (na czepku są zaznaczone dziurki)
 4.  Nakładamy papkę rozjaśniającą
 5.  Odczekujemy czas podany na instrukcji (jeśli efekt jest niezadowalający trzymamy do maksimum 45 min)
 6.  Spłukujemy najpierw pasemka na czepku, następnie zdejmujemy czepek i myjemy włosy jak zwykle.

Następnym sposobem pasemek jest metoda na folię, najlepiej wykonuje się ją na włosach długich. Tak jak poprzednio włosy nie mogą być wilgotne i myte. Do tej metody będzie potrzebne: rozjaśniacz, oksydant, miseczka pędzelek z szydełkiem, pelerynka ochronna, folie aluminiowe, grzebień ze szpikulcem plastikowy, klipsy plastikowe.

Sposób wykonania:

 1. Rozczesujemy włosy
 2. Dzielimy włosy na separacje (tak jak przy koloryzacji patrz post ABC koloryzacji)
 3. Oddzielamy partie,które nie będą rozjaśniane i spinamy klipsami (w zależności jak gęsto chcemy mieć zrobione pasemka)
 4. Każdą z pozostawionych partii szydełkujemy tzn wybieramy pasemka cieńsze bądź grubsze
 5. Resztę puszczamy wolno
 6. Pod prze szydełkowane pasma podkładamy kawałek folii aluminiowej wcześniej przyciętej do idealnej długości.
 7. Nakładamy pędzelkiem rozjaśniacz na pasemka
 8. Składamy folię na pół a potem delikatnie z dwóch stron boki jak na zamieszczonym zdjęciu
 9. I tak wszystkie folie zakładamy

I to są 2 podstawowe sposoby robienia pasemek. Oczywiście jest kilka innych przykładów które są podobne i różnią się sposobem separacji rozjaśnianych pasm na włosach. Ale o tym będzie w innym poście.


Następną metodą rozjaśniania jest rozjaśnianie rozjaśniaczem na całych włosach

Przy farbowaniu z odrostami będą Wam potrzebne: rozjaśniacz, oksydanty, 2 miseczki,2 pędzelki, pelerynka ochronna.

Przykładowo jeśli klientka ma włosy ciemny brąz 3.0 na całości a na odrostach 6.0 a chce bardzo jasny blond 9.0 tonie możemy jednakowo tego potraktować.

Jeśli klientka jest odważna i bardzo chce w szybkim tempie uzyskać blond to na całość musimy nałożyć rozjaśniacz z 12 % oksydantem, a na odrost wystarczy 6%. Robimy to także w różnych odstępach czasu. najpierw nakładamy na całość a po około 15 min odrost. Możliwe też jest że wyjdzie nam żółty odcień więc aby nie torturować już włosów robimy neutralizacje płukanką fioletową.

 


Farby rozjaśniające to farby, które powodują że włosy jednocześnie się rozjaśniają i koloryzują na dany kolor i odcień. Można je podzielić na super rozjaśniające farby,które po zmieszaniu z oksydantem 12 % mogą rozjaśnić nawet o 4 tony i zwykłe farby, które zmieszane z oksydantem 9 % rozjaśnią i za koloryzują na odcień o 2 tony jaśniejszy  Oczywiście nie nadają się do każdego rodzaju włosów tylko albo wypłukanych albo naturalnych. Pamiętamy także podstawową zasadę "farbą farby nie rozjaśnisz." W sumie ta zasada tyczy się włosów farbowanych od poziomu 5.0 w górę.  Musimy też zwrócić szczególną uwagę na odcień ponieważ po zmieszaniu może wyjść dziwny odcień docelowy.

Sposób nakładania jest taki sam jak przy farbowaniu czyli w zależności czy jest odrost. Przypuśćmy że mamy włosy spłukane, które nadają się do farbowania rozjaśniającego na poziomie 6.0, odrost 4,0  a chcemy 9.1 to nakładamy farbę 9.1 z 9% oksydantem na środek i końce włosów od tyłu ku przodowi a potem odrost w takiej samej kolejności także z 9 % oksydantem.

 


Dekoloryzacja- jest alternatywą do pozbycia się sztucznego pigmentu z włosów bez uszkodzenia struktury włosa. Zabiegi chemiczne w mniejszym bądź większym stopniu niszczą włosy jednak jest to dużo delikatniejszy sposób na pozbycie się niechcianego zabarwienia włosów niż rozjaśnianie rozjaśniaczem właściwym który dużo bardziej niszczy włosy. Przy tym sposobie proces uzyskania upragnionego koloru jest rozłożony w czasie. Zależy to od tego jakie zabarwienie jest na dany moment i jaki efekt chcemy uzyskać.

Najgorszy w dekoloryzacji jest oczywiście kolor czarny. W zależności z jakiej firmy produkt wybierzemy można używać nawet dwukrotnie lub po dekoloryzacji odrazu wykonać farbowanie. Musimy jednak pamiętać o czytaniu instrukcji, ponieważ bezpośrednio po dekoloryzacji jeśli chcemy farbować wybieramy o 2 tony jaśniejszą farbę.

Zabieg co do wykonania jest prosty ale kluczem jest stałe monitorowanie co 5 minut koloru włosów.

Sposób wykonania:

Mieszamy w miseczce produkt 1 z 2 (dekoloryzator) w stosunku 1:1 na włosy za ucho wystarczy 50 ml:50 ml na włosy za ramiona 100 ml: 100 ml. nakładamy od karku ku przodowi. Pamiętajmy że jeśli jest odrost to omijamy go i wogóle nie kładziemy na niego dekoloryzatora, ponieważ możemy mieć wtedy różnice kolorystyczne które mogą być potem widoczne. Nie musimy tego robić pędzelkiem, ja dla oszczędności czasu robie to ręcznie w rękawiczkach oczywiście. I tak jak wcześniej mówiłam monitorujemy co 5 minut w zależności ile czasu nam potrzeba i ile jest na opakowaniu napisane to tak do 40 minut nie dłużej. Jeśli kolor jest zbyt ciepły możemy oczywiście tonować płukanką.


Przedstawię teraz inne sposoby na rozjaśnienie włosów:

Przygotowanie rozjaśniające odrostów.

 Jeśli rozjaśniamy włosy na bardzo jasny kolor i rozjaśniając odrost zawsze wychodzi nam ciemniejszy niż reszta przed zabiegiem warto na same odrosty położyć sam oksydant 6% lub 9 % który pojaśni o 1 ton i sprawi że włosy będą bardziej podatne na rozjaśnianie. 

Sposób wykonania:

Poprostu nałóż pędzelkiem oksydant, jak lekko wyschnie to po 20 min nałóż rozjaśniacz bądź farbę.

 

 Demakijaż włosów:                                                                                              

Składniki: 20 gram pudru rozjaśniającego+20 ml szamponu oczyszczającego+ 40 g wrzątku

Rozrobioną mieszankę wkładamy do większego naczynia z wrzątkiem aby cały czas się podgrzewało. Nakładamy na włosy od karku ku przodowi po aplikacji malaksujemy (cały czas masujemy włosy wydzielając ciepło). Mieszankę trzymamy na włosach od 5 do 20 minut.

 

Kąpiel rozjaśniająca:

Składniki: 1 miarka rozjaśniacza ok 15-20 g produktu+ 30 ml 6% oksydantu lub 9% + 30 ml wody+ 1 porcja szamponu 15 ml + 15 ml odżywki

Całość mieszamy i nakładamy na włosy. Poprzez ten zabieg jest możliwe rozjaśnienie o 2 tony.  Kąpiel służy do rozjaśnienia włosów przed koloryzacją, nie rozjaśnia się nią do odcieni blond wystarczy do kolorów np. pomarańczowych czy żółtych następnie nakładamy farbę z takim samym oksydantem koloru blond uwzględniając odcień włosów i mamy upragniony kolor.

wtorek, 07 maja 2013, butterfly188

Polecane wpisy

Komentarze
1przedluzanie
2013/08/14 16:30:46
Bardzo fajne informacje na temat preparatów do włosów. To co ja akurat wsyzstkim polecam przedłużanie włosów gdańsk dla wszystkich z Trójmiasta. To tez świetna metoda na efektowne i długie włosy. ich strona to secrethair.wix.com/secret-hair
-
Gość: Kalinka, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/11/04 13:38:12
osobiście polecam produkty firmy kosswell i artistique, już wiele razy ich używałam i zawsze byłam zadowolona
-
Gość: Aleksandra, *.wroclaw.mm.pl
2014/01/16 02:00:14
Witam, czy jeśli chodzi o te metody demakijażu włosów oraz kąpiel rozjaśniającą to proporcje mają być takie same niezależnie od długości włosów? Mam włosy bardzo długie i zastanawiam się czy to nie będzie za mało :) Pozdrawiam
-
butterfly188
2014/01/16 12:56:27
Cześć Aleksandro ;)
Demakijaż i kąpiel rozjaśniająca są stosowane do wstępnego wypłukania niechcianego barwnika we włosie. Także są to zabiegi wstępne przed docelową koloryzacją ;)
Jeśli chodzi o długość włosów to w zależności co chciałabyś uzyskać bo jeśli włosy masz długie i farbowane to na końcach pigment jest głęboko osadzony więc jest duże prawdopodobieństwo że na górze nam się pojaśnią a końce będą nietknięte ..
www.facebook.com/fryzjerstwozpasja?ref=hl
Napisz do mnie na facebooku lub na e-mail: motylek188@onet.pl powiesz mi co chciałabyś uzyskać a ja napisze Ci co zrobić ;)
Pozdrawiam
-
Gość: asia, *.karoo.kcom.com
2014/02/02 19:55:06
Witam mam pytanie czy po dekoloryzacji moge nałożyć farbe z rozjasniaczem
-
butterfly188
2014/02/03 13:37:04
Jeśli chodzi o farbe rozjaśniającą to jak najbardziej możesz tylko pytanie czy odrazu po tym zabiegu czy za jakiś czas i pod warunkiem że Twoje włosy są w dobrym stanie ;)
-
Gość: gosiak, *.dynamic.chello.pl
2014/02/08 21:44:48
Witam, ja z prośbą o pomoc. Chciałabym rozjaśnić moje włosy do koloru ciemny blond. Na chwilę obecną mam około 3 cm odrost - naturalny szatyn, pozostałe włosy są w kolorze kasztan - farbowane w listopadzie. Proszę pomóż mi z wyborem, czy wybrać rozjaśniającą farbę np. jakiś jasny blond, z założeniem że wyjdą ciemniejsze, czy np, najpierw potraktować włosy rozjaśnianiem, no ale wtedy, którą z metod wybrać. Niestety w tych sprawach jestem laikiem, a zależy mi na równomiernym kolorze włosów. pozdrawiam Gosia
-
2014/02/09 13:15:09
Witaj ;) w twoim przypadku najodpowiedniejsza bedzie dekoloryzacja ale tylko farbowanych wlosow czyli te 3 cm od skory zostaw w spokoju dekoloryzacja wyplucze sztuczny barwnik ktory tkwi w twoich wlosach. Dekoloryzacji nie rob na rozjasniaczu tylko na specjalnym preparacie i koniecznie przeczytaj ulotke po dekoloryzacji (ja odczekalabym 1 dzien ) zrob farbe rozjasniajaca w kolorze jasny blond i poloz ja na calosci odrost i konce ;) efekt powinien byc rownomierny ;)
-
Gość: , *.tktelekom.pl
2014/02/22 20:21:39
ja dzisiaj miałam dekoloryzowanie włosów oraz nakładaną farbę przez fryzjerkę, ale u mnie w domu.. kolor może być.. z czarnego przeszłam na kasztan.. ale pani skasowała ode mnie 300 zł !! jestem tym przerażona bo na innych forach czytałam, że dekoloryzacja kosztuje 70-80 zł do 100 zł max !! brak mi słów.. dodam, że woda, prą wszystko moje.. tego już pani nie odciągnęła bo po co..
-
2014/02/23 22:53:52
Hej powiem tak.. ;)
Sama dekoloryzacja na dobrym kosmetyku to koszt 60-80 zl ale jak mówisz to było robione w domu !! ;) i koloryzacja zależy na jakiej długości włosów ale niech będzie do ramion na dobrych farbach to od 80 do 120 zl ale i tu znów powtórze że w domu to jest już dużo niższa cena więc sumując maksymalnie 200 zl ale tyle mogłabyś wydać w salonie i do tego masz mycie dobrymi kosmetykami i wymodelowanie moze jeśli salon jest nowoczesny kawa ciasteczko ;)r także ta fryzjerka Cie najzwyczajniej naciągneła Dziewczyny uważajcie na takie sytuacje pytajcie przed zabiegiem ile usługa będzie kosztowała wtedy będziecie mogły jeszcze zrezygnować
Ale swoją droga zaskoczyła mnie ta suma ;)
-
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2014/03/16 18:26:13
Witam chcialam zapytac a mianowicie mam balejaz na wlosach chciala bym sciagnac ten kolor z wlosow i za farbowac na jeden jasny blad a dokladniej platynowo popielaty dodam ze moj naturalny kolor wlosow to ciemny blad chcialam zapytac czy po tym zabiegu moge po farbowac odrazu wlosy na ten moj wymarzony blad.
-
2014/03/17 10:30:42
Witaj ;)
Jeśli masz zrobiony balejaż blond i brąz to bezpieczniej dla włosów będzie jak ktoś się pobawi i wybierze te ciemne włosy i tylko te podda dekoloryzacji.. Jeśli Twoje włosy będą w dobrym stanie po tym zabiegu można zrobić kolor ale musisz je dokladnie sprawdzic jesli beda bardzo przesuszone i zniszczone to odczekaj chociaz tydzien ;)
-
Gość: monika1986, 193.59.132.*
2014/03/17 18:26:18
Witam, mam prosbe o rade. Jestem na etapie "schodzenia" z brazu/czarnego. W tym momencie mam za soba 2 rozjasniania. Moj obecny kolor to u nasady blond (Garnier numer 7, farba nałożona po 1 rozjasnianiu i przyjeła się jako miodowy blond) natomiast konce po 1rozjasnianiu to był rudy i nie nakładałam na nie żadnej farby. Po drugim rozjasnianiu na odrosty nałożyłam znowu odcien z Garniera blond numer 7 (wyszły tez miodowe ale z bardziej zółta poswiatą) natomiast konce po drugim rozjasnianiu zostały potraktowane Joanną - szlachetna perła numer 212 ale kompletnie nic nie złapało wiec pozostał miedziany. W tym momencie mam na głowie odrost około 5 cm miodowy blond z poświatą żółtego + konce w odcieniu miedzianym, pomarańczowym. Chciałąbym teraz jakiś chłodny odcień blondu i zamierzam potraktować moje włosy płukanką srebrną lub fioletową. Nie wiem czy to dobry pomysł, jak również nie wiem czy po tej płukance dlaej rozjaśniać czy juz farbować na jakieś odcienie chłodengo blondu. Jestem w rozterce. Proszę o radę.
-
Gość: Liliana, *.derkom.net.pl
2014/03/26 19:19:49
Czy ten puder rozjaśniający to rozjaśniacz?
Mam zamiar zrobić kąpiel rozjaśniająca lub demakijaż włosów.
Nie wiem co zrobiłam źle...Od 8 miesięcy używam farby Ce Ce of Sweden odcień blondu 10,23 z oxydantem 9% scandic line i od 2 farbowań wychodzą mi jakby lekko rudo - ciemny blond włosy złociste.
Swoje własne mam ciemny blond.Zazwyczaj co 2 miesiące farbowalam wlosy u fryzjera - na balejaż blond ( Majirel 9.03 + pasemka z rozjaśniaczem - efekt był piękny).
Chce rozjaśnić je do blondu a potem pomalować farba na poziomie 10 - naturalny jasny blond.
Proszę, doradź mi, czy dam rade rozjaśnić włosy tymi kąpielami lub demakijażem włosów a później uzyskać kolor 10 bardzo jasny blond naturalny?
-
2014/03/29 19:22:05
Witam!

Mam włosy rozjaśniane na blond poziom 10, oraz przy głowie odrosty (poziom 6-5). poniżej odrostów mam włosy po rozjasnianiu farba drogeryjną, kolor sie wypłukał, jest brzydki rudy. Chciałabym jakos wyrównać kolor włosów, gdyz obecny bardzo mi się nie podoba (gdyz mam bardzo nieestetyczne paski od nasady :( ) Czy moge to jakos zrobic sama w domu? Po mojej ostatniej "udanej" koloryzacji u fryzjera zupełnie straciłam do nich zaufanie .
-
2014/03/31 17:31:45
Witaj ;) przepraszam za opóźnienie ale mam nawał roboty ;)
Popełniłaś jeden zasadniczy błąd .... próbowałaś skorygować tak intensywne barwy zwykłymi farbami i bez dobrego podkłądu rozjaśnionego.. Już tłumacze... żeby wyszedł teraz równy kolor musisz zastosować jeszcze raz rozjaśniacz polecam Revlon w paście nie niszczy włosów. Ale musisz to zrobić tak że najpierw środek i końce czyli ten rudy a potem na 5 min przed zmyciem na odrost - ten miodowy. następnie odrazu lub za kilka dni nałóż jakąś farbę z odcieniem popielatym. przyjmie napewno pozdrawiam ;)
-
2014/03/31 17:47:49
Hej Liliana!
Wykonaj sobie kompiel rozjaśniającą a następnie nałóż zapobiegawczo 10.01 lekko popielaty wyjdzie taki jak chcesz . Pozdrawiam ;)
-
2014/03/31 17:51:50
Macochakopciuszka! ;)
Niestety nie mogę udzielić Ci odpowiedzi bo nie sprecyzowałaś o co Ci chodzi,.. nie wiem wkońcu chy chcesz dojsc do Twojego naturalnego czy chcesz rudy, blond... jak cos to pisz ;)
-
Gość: Liliana, *.derkom.net.pl
2014/03/31 18:57:05
Dziękuje za odpowiedz :) Po kąpieli rozjaśniającej nałożyć farbę z oxydantem 6% czy 9%?
Co sadzisz o farbie Alfaparf Evolution - odcienie 11.21, 11.20 lub 11.00 byłyby równie dobre w mojej sytuacji?
-
Gość: Magda, *.icpnet.pl
2014/04/13 19:29:01
Jeżeli zrobie włosy dekoloryzatorem i potem nałożę farbę na odrost i na końce tą sama to odrost nie bedzie miał inny odcień?
-
2014/04/15 08:43:44
Magda ;) zależności od tego jaki kolor bedzie na odroście i na końcach. Nie mam wystarczających informacji zeby to dokladnie stwierdzić nie wiem też jaki kolor byl kladziony na konce. Jeśli mam radzić Postaraj się uzyskać podobny kolor do odrostu a następnie połóż farbę ale pamiętaj. nie rob dekoloryzacji na odroście i jeśli na końcach będzie inny odcień np. złoty ktorego nie chcesz kup 2 farbe z odcieniem opalizującym i tę nałóż na długość i końce a tamtą na odrost. Tylko pamiętaj jeśli kolor który wybrałaś jest bardziej skomplikowany to zrób dekoloryzacje i napisz do mnie z dokładnymi danymi i odcieniami. Pozdrawiam ;)
-
Gość: kasia, *.fucio.net
2014/04/16 20:35:46
witam, prosze o pomoc poniewaz mam pewien problem. jestem poczatkującą fryzjerka i pracuje na farbach artego. mam problem z dekoloryzacja i farbowaniem pożniej na kolor ale juz tlumacze. klientka chce zejsc z koloru ciemnego na jasny blond lub jakis złocisty blond np,9,3. wiem ze jezeli schodzimy z kolorów np zeby uzyskac kolor na poziomie 7 musimy włosy zdekoloryzowac do koloru pomara ńczowo żótego wtedy kolor 7 nam wyjdzie idealnie. ale jesli klintki włosy sa koloru pomarańczowo zoltego to czy tylko jej wyjdzie kolor na poziomie 7? czy np jesli użyje farby 10 z wodą 9% to one bedą na poziomie 10 ( wiadomo ze wyjda złote). Jezeli cos nie jasno napisalam to wytlumacze jeszce raz. pozdrawiam
-
2014/04/18 23:19:44
Witaj Kasiu! ;)
Po pierwsze pamiętaj że farbą farby nie rozjaśnisz tzn jeśli na baze pomarańczowo żółtą nałożysz nr 10 z 9 % oksydantem to wyjdzie taka 8 i w zależności jaki odcień chcesz uzyskać taki wybierasz po przecinku jeśli ma być złoty to sama natura jeśli ma być zimny to najlepiej popielato opalizujący. Pamiętaj też że po dekoloryzacji włos jest porowaty i mniej podatny na pojaśnienia bardziej na przyciemnienie, co innego gdyby ta baza byla już jakiś czas na włosie i by odpoczeła to można by było wyciągnąć z niej więcej. Do dekoloryzacji polecam Ci pasty Revlon i Loreal rozjaśniają do nawet 7-8 tonów i włosy są naprawdę po nich okej ;) Pozdrawiam
-
Gość: natalia, *.ssp.dialog.net.pl
2014/04/19 11:35:59
Witam;) Mam od paru lat farbowane czarne wlosy, chcialabym uzyskac gleboka ciemna czerwien lub ciemna wisnie cos w polaczeniu tych odcieni ;) Nie chce niszczyc wlosow rozjasniaczem i dekoloryzacja, dodam ze moj czarny dawno nie byl malowany na calej dlugosci wlosow a mam je do pasa prawie..czarny mam na odrostach a nizej juz taki wyplowialy w sloncu nawet braz...Czy jest jakas mozliwosc ktora jak najmniej zniszczy mi wlosy aby uzyskac taki kolor jaki wyzej napisalam? Pozdrawiam ;)
-
Gość: Alyssa, *.opole.hypnet.pl
2014/04/20 17:56:14
Witam serdecznie.
Mam pytanie odnośnie dekoloryzacji włosów- otóż jestem posiadaczką bardzo długich włosów, przez kilka lat były farbowane Castingiem, w kolorze ciemny brąz, 1,5 roku temu z powodu nadmiernego wypadania włosów, zupełnie zaprzestałam ich farbowania. W chwili obecnej mój odrost (naturalny ciemno średni brąz) ma ok 20 cm, reszta włosów jest (jakby) nadal czarna. Piszę "jakby" ponieważ w grudniu rozpoczęłam dekoloryzację włosów dekoloryzatorem rene blanche. Użyłam go 3 razy, następnie raz użyłam dekoloryzatora alfaparf color remover. W trakcie spłukiwania moje włosy były w kolorze ciemnego brązu, po 5 krotnym myciu, spłukiwaniu 30 minutowym i zakwaszeniu, moje włosy są nadal jakby czarne, jednak w słońcu mają poświatę ciemnego brązu. Mam zamiar użyć dekoloryzatora jeszcze 2 razy, i chciałabym się dowiedzieć co mogę zrobić aby wyrównać kolor zdekoloryzowanych włosów z moim naturalnym kolorem. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
-
2014/04/21 13:44:53
Natalia! Musisz zrobić jeszcze raz dekoloryzacje. Polecam Ci zakup saszetki Efassor Loreal Mieszamy go albo z gorącą wodą lub z Oksydantem 6% lub 9% w zależności o ile jaśniejszy ton chcesz uzyskać. Zapewniam Cię że nie zniszczy Ci to włosów a efekt będziesz miała za 1 razem. Tylko pamiętaj aby nie nakładać go na naturalne włosy tylko na koloryzowane, te które są zbyt ciemne. Ten produkt wyciąga sztuczny barwnik z włosa nie niszcząc jego struktury ;) Pozdrawiam
-
2014/04/21 13:50:55
Alyssa! Na Twoje czarne końce nałóż preparat dekoloryzujący Pro Salon jest to produkt dwufazowy- nie rozjaśniacz ale napewno pomoże spłukać ciemne końce. Co do pytania jak możesz po dekoloryzacji zrównać kolor to proponuje zakupić koloryzacje Ton w Ton w odcieniu naturalnym i położyć na całość. Tylko pamiętaj aby odczekać chociaż tydzień od dekoloryzacji i chociaż 2 razy umyć ;) Powodzenia
-
Gość: xlenka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/04/24 10:59:05
Witam serdecznie.Włosy bardzo długo rozjaśniałam pasemkami aż w końcu były tak jasne, że postanowiłam przyciemnić. No i oczywiście płacz bo włosy wyszły ciemny blond myślę, że na 7 poziomie. przez jakiś czas tak chodziłam, farba się wypłukała i wychodowałam odrost około 5 cm. Pani fryzjerka chciała, żeby kolor wyszedł jak ten sprany a wyszedł jaśniejszy. Oczywiście w domu nałożyłam wellaton i troszkę przyciemniłam. Jakoś to wyglądało. później farba zaczęł żółknąć, więc jeszcze ze dwa razy pofarbowałam żeby rozjaśnić, ale żadna farba nie ruszyła tego brzydkiego rudego koloru. Obecnie mam rudawy blond na poziomie 8 i chciałabym go rozjaśnić i nadać ładny odcień ( byle nie rudy i zółty). A pytanie moje to: czy użyć dekoloryzatora i na to farba z oxy 3%, farby rozjaśniającej czy rozjaśniacza z delikatną wodą? Chciałabym, żeby włosy zostały na swoim miejscu tym bardziej, że mam komunie w maju.
-
Gość: Dziubek123, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/04/28 23:13:52
Heeeej :) mam taki maly problem, a mianowicie. Od jakichs dwoch lat rozjasnialam wlosy, rozjasniaczem, typowe pasemka u fryzjera na blond, jakis czas temu postanowilam je przyciemnic i polozylam na nie ciemny blond, koloryzacja byla dwukrotna. Teraz zatesnilam za pasemkami, czy moge je zrobic ponownie, na rozjasnianych juz kiedys wlosach?
-
2014/05/01 22:54:43
Dziubek123! ;)
Możesz jeśli włosy są nie zniszczone ale ja polecałabym zrobić Efassor na gorącej wodzie z Loreal który wypłuka Ci pigmenty po tych farbach i odkryje pasemka wcześniej zrobione. Wtedy już tylko zostanie zrobić odrost na tych pasemkach i ewentualnie kolor pomiędzy i na odroście ;) pozdrawiam
-
2014/05/01 23:02:11
Xlenka! ;)
Żeby pozbyć się pomarańczowo- żółtego odcienia musisz nałożyć farbę z przeważającą ilością popielu i domieszką opalizującego. Jeśli robisz to na farbie sklepowej polecam zastosowanie farb o numerach 10.12 lub 11.12 oczywiście sprawdź wcześniej oznaczenia tych farb w większości popiel jest cyfra 1 a opal 2 ale może być różnie lepiej być przezornym. Myślę że za 1 razem uzyskasz jeszcze złoty reflex ale radze przemęczyć się miesiąc i nałożyć to samo tylko np. 11.21 z przewagą opalu ale domieszką popielu. Jeśli oczywiście zależy Ci na włosach ;) ze sklepówek dobry jest Garnier i Loreal i na tych dobrze by było gdybyś bazowała. Pozdrawiam i powodzenia ;)
-
Gość: Joanna, *.4-2.cable.virginm.net
2014/05/08 20:21:55
Witaj ,Obecnie mam kolor po farbowaniu taki jasny pomarancz przetykany ciemniejszym pomaranczem ,to na pewno nie jest moj kolor I chce go zmienic na sredni blond zimny dokladnie jak Loreal preference 7.1
czy aby go uzyskac dobrze zrobie jak potraktuje wlosy rozjasniaczem z woda 6% a Potem naloze farbe Loreal Preference 7.1 a moze Excellent
Wczesniejsze zejscienz Tego pomaranczu poprzez nalozenie jasnego zimnego brazu tylko mi przyciemnilo wlosy ale pomarancz zostal.
Bardzo by mi zalezalo zebys cos mi doradzila.
Z gory dziekuje I pozdrawiam
Zadne polskie produkty nie wchodza w gre bo mieszkam za granica
-
2014/05/11 20:55:11
Hej Joanna! ;)
Jeśli chcesz utrzymać włosy w dobrej kondycji to napewno musisz bazować na dekoloryzatorach (nie rozjaśniaczach!!) takich które wypłukują sztuczne pigmenty a nie rozjaśniają włosów. Rozjaśniając zrobisz jeden zasadniczy błąd.. jeśli potem nałożysz farbę bez prepigmentacj (wbicia brakującego pigmentu do włosów rozjaśnionych )to ona i tak się wypłuka prędzej czy później i prawdopodobne że zostaną złote (ponieważ rozjaśnienie ma tendencje do żółtego reflexu ). Więc tak jak mówie najpierw ściągnięcie sztucznych pigmentów wybierz środek tak delikatny że można go użyć nawet dwa razy a następnie po stwierdzeniu poziomu i odcienia(reflexu)- na moim blogu masz wskazówki jak to sprawdzić i nałóż farbę. Jeśli robisz to na profesjonalnych farbach i kolor który wybrałaś jest ciemniejszy od tego który masz wybierz oksydant 3 % jeśli zależy Ci na zimnym odcieniu wybierz popiel oznaczenie 1 po kropce ;) Pozdrawiam
-
2014/05/12 17:52:36
Witam,
Jestem naturalną szatynką i mam jasne pasemka robione już kilka razy.Chciałabym przejść na jeden kolor blondu - takiego jak platyna albo popiel. Mam już duży odrost 3-5 cm i moje pytanie co najlepiej zrobić, żeby uzyskać jednolity kolor nie niszcząc przy tym drastycznie włosów?Myślałam nad tym, żeby na ten odrost nałożyć rozjaśniacz na wszystkie włosy w odroście <bez dzielenia ich na pasma i przekładanie folią> a po rozjaśnieniu tych odrostów nałożyć na całą długość włosów jakąś farbę, tylko nie wiem czy tak można. Proszę o pomoc:)
-
Gość: , *.188.098.pools.vodafone-ip.de
2015/03/12 15:23:25
Bardzo przydatne informacje. Chcę zapytać czy prowadzisz może np. jakieś szkolenia, poradnictwo w zakresie fryzjerstwa? Proszę o kontakt. (karen99@wp.pl)