RSS
wtorek, 14 stycznia 2014

Witajcie!

U mnie od wczoraj za oknem panuje zima ;) Akurat osobiście bardzo jej nie lubię i moje włosy też. Dlatego dzisiaj post o pielęgnacji włosów zimą. To bardzo ważny temat ponieważ włosy tak jak skóra poprzez zmianę pory roku są narażone na czynniki zewnętrzne.

                                            

Oto kilka porad niezbędnych podczas zimowej temperatury ;)

1) Nie traktuj czapki jak wroga ;) Jest ona dobrym zabezpieczeniem włosów przed niską temperaturą ważne jest aby jeśli macie długie włosy w miarę możliwości chować je pod czapkę. Noszenie czapek nie jest obciachem a nawet odwrotnie:  fajna, modna czapka może być świetnym dodatkiem do płaszcza zimowego ;)Niestety nic nie możemy poradzić na suche powietrze w domu przez kaloryfery ale odpowiednia pielęgnacja powinna pomóc ;)

2) Suszenie i stylizacja: jeśli chodzi o suszenie to dobrze żeby nie maltretować włosów gorącym powietrzem ! włosy mają już dość zmiany temperatur z zimnej bardzo w ciepła i suchą od kaloryferów, klimatyzacja w samochodzie.. Najlepiej jeśli je jednak suszymy to zimnym powietrzem lub możemy je nie do końca wysuszyć tylko zostawić same do wyschnięcia.

Jeśli chcemy wystylizować nasze włosy tzn. wymodelować, wyprostować -(odradzałabym prostowanie) to trzeba użyć środka z ochroną termiczną do modelowania ;)

3) Mycie i pielęgnacja w czasie zimy wymaga trochę więcej nawilżania. Włos w tej porze roku jest matowy, przesuszony, włosy przez zmianę temperatur są osłabione i wypadają. Dlatego warto zmienić dotychczasowy szampon i odżywke/maske na bardziej nawilżające tzn. zawierające w swoim składzie olejki, jedwab, wyciągi mleczne itd nie zapomnijcie także o masce do kompletu!! są także produkty typowo dobrane przez producentów jako kosmetyki do pielęgnacji włosów zimą i te są najbardziej godne polecenia jednak nie nadają się do każdego rodzaju włosów np koloryzowanych ;)

4) Dodatkowe nawilżanie: jeśli nasze włosy są aż tak przesuszone że codzienna pielęgnacja nie wystarcza możemy używać także odżywki nawilżającej w sprayu ;) włosy będą bardziej błyszczące i odżywione

5) Dieta jest także ważnym elementem, ponieważ od środka także należy dbać o włosy ;) najlepsza na zimę jest dieta wzbogacona w owoce i warzywa oraz kiełki, pestki, orzechy da nam niezbędne witaminy i mikroelementy brakujące w organizmie zimą ;) możemy także skorzystać z suplementów diety są polecane dla osób które nieregularnie jedzą i są zapracowane ;)

                             

 

 

 
1 , 2 , 3