RSS
niedziela, 29 września 2013

Witajcie!

Przez bardzo długi okres czasu nic nie publikowałam ale obiecuje że to się zmieni i zasypie was już niebawem ważnymi ciekawostkami i nowościami ze świata fryzjerstwa ! ;)

Wiecie już co nieco o koloryzacji i rozjaśnianiu oraz jak dobierać kolory i farby więc teraz proponuje temat dla każdej z nas a mianowicie Pielęgnacja.

Żeby Was trochę jeszcze zachęcić zdradzę że w następnych postach znajdą się przepisy na maski naturalne, jak zrobić włosy na szczególną okazje zważając na teraźniejszą modę, metamorfozy i recenzje różnych firm i kosmetyków do włosów ;)

Zapraszam teraz jednak to przeczytania postu o pielęgnacji włosów w domu i nie tylko !

 

Napewno po dzisiejszym wpisie o pielęgnacji włosów część z was na pewno sobie weźmie do serduszka moje rady...

Dziewczyny.. Można mieć włosy naprawdę gęste i zdrowe bez wydawania furmanki pieniędzy na drogie kosmetyki, które nie koniecznie pomogą Wam tak jak oczekujecie ;)

Pierwszą sprawą jest to, że my jak to przeważnie kobiety nie mamy cierpliwości i chciałybyśmy mieć wszystko na już i teraz ;p

A niestety tak jak zetniemy włosy i czekamy aż odrosną tak gdy je zniszczymy rozjaśniaczami, farbami, złą pielęgnacja itd też musimy trochę poczekać na efekty odbudowy ;)

Tak więc jak już wspomniałam pierwszą rzeczą jest uzbrojenie się w cierpliwość !

W zależności czym zniszczyliśmy włoski farbowaniem, rozjaśnianiem, trwałą czy po prostu złą pielęgnacją i niedbalstwem trzeba te włosy ściąć.

No ale co zrobić jeśli przywiązaliśmy się do naszych włosów (pomimo że nie rosną już wogóle tylko się kruszą ) i nie ma nawet takiej opcji żebyśmy je ścieli??

Radzę zastosować metodę małych kroczków!

Podam teraz kilka rzeczy, których musicie się stosować aby odbudować wasze włosy żeby wreszcie stały się gęste, błyszczące, mocne ;)

1. Tak jak już pisałam to strzyżenie jeśli boicie się dużo obciąć zgódźcie się na 1cm lub 2 cm

(chociaż raz na 2 miesiące)

(końcówka będzie wtedy zdrowa, nie rozdwojona, włosy będą się inaczej układać)

2. Niektórzy zapominają podstawowych rzeczy czyli po umyciu włosów oczywiście dwukrotnie (zamyka to łuskę włosową) trzeba położyć odżywkę lub maskę!

Odżywkę przy włosach podatnych na przetłuszczanie się a maskę przy włosach normalnych i suchych . Prawidłowo maskę lub odżywkę nakładamy od połowy włosów do końcówek (nigdy przy nasadzie)

3. Nie farbujemy włosów co chwile... jeśli to robicie żadna odbudowa wam nie pomoże a włosy będą sie ciągle kruszyly będziecie mieć taka samą długość cały czas

4. Jeśli już farbujecie to albo profesjonalnymi farbami albo jeśli kupujecie farbę w sklepie niech to będzie farba na bazie olejków

5. Jeśli chcecie żeby włosy Wam szybciej rosły, zagęściły się polecam używać Placentę w ampułkach (po kilku tygodniach będą wam wyrastać małe włoski od spodu )

6. Dobrym sposobem na odbudowę i zagęszczenie włosów jest masaż skóry głowy za kilka złotych można na internecie lub w sklepach kupić tzw. pajączka i masować nim głowę poprawia to ukrwienie a co za tym idzie porost lub można zrobić sobie w domu maskę na gorąco ;) polecam nałożenie maski obficie na włosy spiąć i założyć na głowę czepek i cienki ręcznik podgrzewać suszarką przez około 10 minut ;)

To takie podstawowe informacje jak utrzymać włosy w dobrym stanie oczywiście wszystko zależy indywidualnie od włosów czy są suche czy tłuste i w jakim stopniu zniszczone jednak po jakimś roku będziecie się na pewno cieszyły zdrowymi i lśniącymi włosami a o tym że miałyście sianko na głowie szybko zapomnicie ;)

 

Na koniec może jeszcze dodatkowe informacje na temat co jeszcze możecie zrobić żeby wygląd waszych włosków polepszyć ;)

 

Wszyscy oczywiście wiedzą, że w modzie są włosy zadbane ;) tapirki i kaski odeszły dawno w nie pamięć a dziewczyny, które je noszą niech lepiej poczytają tego bloga.. ;)

Tak więc jeśli chodzi o włosy tłuste to napewno takie włosy nie potrzebują dużej ilości środków pielęgnacyjnych nie przesadzajcie z odżywka czy odżywką w sprayu i innymi kosmetykami tym bardziej do stylingu im wystarczy tylko strzyżenie, odżywka , pamiętajcie też o doborze odpowiedniego szamponu i odżywki niech to będą kosmetyki specjalnie do włosów przetłuszczających się.

Natomiast włosy suche odwrotnie. najbardziej zniszczone są te po mocnym rozjaśnianiu. Nie jestem zwolenniczkom tych pań które rozjaśniają włosy prawie do koloru siwego..... Dziewczyny to już dawno wyszło z mody!!!!!!

Te włosy najdłużej trzeba poddawać odbudowie. I tu was zmartwię.. te włosy trzeba całkiem obciąć... oczywiście kroczek po kroczku ale jeśli nie jesteś gotowa przejść na naturalny blond to żadna odbudowa nie pomoże. Trzeba oprócz sukcesywnego strzyżenia cały czas je nawilżać robić maski na gorąco dobry jest też WAX który możecie kupić w aptece, jest sprawdzony ;) szampon i maska to normalka najlepiej z keratyną i po pewnym okresie czasu będzie widać rezultaty ;)

Jeśli włosy mamy normalne ani tłuste ani suche to wszystko to robimy co przy włosach tłustych z tym że raz na 2 tyg. możemy zrobić maskę na gorąco i nie musimy uważać bardzo ze środkami do stylizacji ;)

Nie zapominajcie też dziewczyny o szczotkowaniu włosów codziennie najlepsza jest do tego szczotka z włosiem dzika ;)