RSS
środa, 23 października 2013

Witajcie!

Dzisiaj o doborze fryzury z uwzględnieniem kształtu twarzy.Nie raz widuje dziewczyny z fryzurami, które kompletnie nie pasują do ich kształtu twarzy nie mówiąc już o kolorze włosów. Czasami zdarza się wyjątek od reguły i fryzura z zasady nie pasująca do kształtu twarzy pasuje bo np. rysy twarzy lub kolor odwracają uwagę od jej kształtu ale to jest przypadek jeden z wielu ;) Temat kształtów twarzy może nie jest zbytnio interesujący i ciekawy ale jest podstawą w tym żeby włosy pasowały do reszty i żeby wizualnie dobrze wyglądać.

Zaczniemy na pewno od przedstawienia rodzajów kształtu twarzy jakie występują u ludzi. Jednak jak prawidłowo określić kształt twarzy, bo przecież niektóre kształty są do siebie bardzo podobne... ;) poniżej małe ściągawki

                              

 

Jak prawidłowo określić kształt twarzy??

Twarz owalna charakteryzuje się wysokim czołem i długim podbródkiem

Twarz pociągła to na pewno wysokie czoło i zaokrąglony podbródek

Twarz prostokątna to oczywiście linia porostu o widocznych kątach i uwydatnione kości żuchwy

Twarz serce to proste bo od razu je widać na linii porostu oraz szpiczasta broda, mogą też być widoczne kości żuchwy

Twarz trójkątna to czoło szersze oraz szpiczasta broda lub zaokrąglona, nie widoczne kości żuchwy

Twarz diament charakteryzuje się nie naturalną linią porostu tzn. na środku jest wyższa przy skroniach niższa oraz kości policzkowe i żuchwy są widoczne przez co kształtem przypomina diament

Twarz okrągła charakteryzuje się pełnymi policzkami, niskim czołem i zaokrągloną brodą

Twarz gruszka to odwrócony trójkąt czyli bardzo szeroka żuchwa i kości policzkowe za to na górze przy poroście jest bardzo wąska mówimy też na nią gruszka ;)

Twarz kwadratowa to oczywiście wystające kości policzkowe, szerokie czoło i uwydatnione kości żuchwy

 

Następnie Przedstawię Wam zdjęcia znanych i lubianych o różnych kształtach twarzy.

 

Pierwsza jest Jessica Alba ;) zjawiskowa uroda i ten uśmiech...- Twarz owalna

Druga jest Jennifer Aniston- Twarz pociągła

                             

Trzecia jest Sandra Bullock- Twarz Prostokątna.

Czwarta Jennifer Love Hewitt- Twarz serce

                          

Twarz piąta Rihanna - Twarz trójkątna                             

Następna Eva Longoria- Twarz diamentowa.

                               

Następnie Kelly Clarkson- Twarz okrągła

Przed ostatnia jest Iza Miko Twarz trapez - gruszka

                                  

 I ostatnia boska - Angelina Jolie

Twarz kwadratowa

                                   

Pamiętajcie dobrze dobrana fryzura ma za zadanie zakryć pewne niedoskonałości i uwydatnić te kształty i elementy twarzy, które są waszymi atutami ;) Wyobraźcie sobie jak wyglądała by np. Angelina Jolie gdyby była ścięta na krótko ... ;) masakra

 

Przedstawię Wam jeszcze propozycje fryzur odpowiednich do kształtu twarzy :

 

Dla kształtu owalnego

 Ten kształt jest praktycznie idealny bo pasują wszystkie fryzury krótkie, długie, grzywki, koki i inne kto ma taki kształt ma szczęście ;)

 

Dla kształtu pociągłego

 Polecane są włosy średniej długości falowane lub proste, najlepiej z długą grzywką. Nie polecałabym fryzur bardzo krótkich oraz bardzo długich, bo obie uwydatnią pociągłą twarz.

 

Dla kształtu prostokątnego

 Najlepsze dla tego kształtu są boby lub wszystkie inne mocno wycieniowane fryzurki, delikatne fale, a najlepiej proste włosy. Unikać należy na pewno prostych grzywek i krótkich boków.

 

Dla kształtu serce

 Polecane są lekko wycieniowane, długie włosy najlepiej pofalowane. Świetne są przedziałki na środku co przy tym kształcie porostu dadzą efekt sprężystych loków i doda uroku ;). Unikać należy grzywek, krótkich i gładkich fryzur.

 

Dla kształtu trójkąt

Polecane są włosy półdługie lub długie, proste lub kręcone koniecznie wyraźnie wycieniowane, grzywki oraz klasyczny bob. Unikać należy krótkich fryzur które uwydatniają kształt twarzy oraz odkrytego czoła, które w tym kształcie jest szerokie .

 

Dla kształtu diament

 Polecane są długie falowane włosy długie grzywki, wskazany jest wycieniowany dłuższy bob oraz fryzury z pazurkami. Nie polecane są krótkie fryzury z odkrytymi skroniami i uszami oraz gładkie fryzury.

 

Dla kształtu okrągłego

 Polecane są długie wycieniowane fryzury z pazurkami przy twarzy oraz krótkie koniecznie z podkreślonymi kosmykami, rozwichrzone, grzywki jedynie na skos oraz delikatne naturalne loki przy długich włosach. Unikać należy prostych grzywek, odsłoniętych skroni oraz gładkich fryzur, zaburzyło by to proporcje twarzy ;)

 

Dla kształtu gruszka

 Polecane są długie włosy, proste i kręcone, wycieniowane ale także mocno podniesiona góra oraz boki co zmiękczy i optycznie skoryguje kształt gruszki. Unikać należy na pewno krótkich fryzur ale także grzywek może być ewentualnie taka delikatna.

 

Dla kształtu kwadrat

Polecane są grzywki na ukos, długie włosy najlepiej delikatnie wycieniowane przy twarzy oraz luźne loki. Unikać należy prostych grzywek, geometrycznych strzyżeń oraz tzw. końskiego ogona

 

Pozdrawiam moich czytelników ! ;)

 
1 , 2 , 3 , 4