RSS
wtorek, 04 lutego 2014

Hej!!!

Dziś znów coś dla Facetów czyli o tym jak stylizować włosy w domu i jakich środków do stylizacji używać ;)

Zaczniemy od tego że metody oraz środki do układania włosów będziemy dobierać pod względem grubości, długości włosów oraz od samego uczesania. Dlatego pokaże 3 różne fryzury i opisze sposób stylizacji na włosach rzadkich i gęstych ;)

Miłego czytania ;)

Pierwszą fryzurką jest klasycznie boki krótsze a góra dłuższa. ;)

Fryzurkę tę można układać na kilka sposobów . Pierwszym i najbardziej klasycznym sposobem jest układanie ich na żel, drugim jest guma, trzecim pasta stylizująca ale można także na lakier oraz na piankę.

Układanie na żel i gumę jest dobre na włosy oporne i bardzo gęste gdyż np pastą dało by to efekt tłustych włosów bo musielibyśmy nałożyć dużo produktu żeby je ujarzmić. Ale nie zapominajmy że z żelem i gumą także można przesadzić (najbardziej z gumą) więc lepiej brać po troszku i kreować do pożądanego efektu.

Jeśli chodzi o pianke i lakier tu już jest troszkę trudniej. Piankę najlepiej nałożyć na wilgotne (nie mokre) włosy i wysuszyć suszarką do tyłu żeby miały objętość. W zależności ile pianki nałożycie tak utrwalone będą włosy. Czasem (w zależności od produktu) może być tak że pianka da nam tylko objętość ale to nic :) wtedy wystarczy tylko spryskać lakierem i przejechać ręką między włosy żeby dało to naturalny efekt. Można także użyć samego lakieru na suche włosy.

 

Drugą fryzurą jest modna ostatniego czasu fryzurka z bokami króciutkimi a górą bardzo długą, tył lekko niższy niż w klasycznej.

W tej fryzurze najważniejsza jest objętość i jej trwałość, ponieważ przy tak długiej górze nie możemy sobie pozwolić żeby nam opadała dlatego lakier jest nam niezbędny ;)

Jeśli mamy gęste włosy nie ma problemu, przy rzadszych trzeba troche więcej zachodu ale ta fryzura i tak jak na męska jest dosyć skomplikowana do stylizacji samemu w domu ;)

Najpierw musimy na wilgotne włosy nałożyć piankę, gumę bombelkową podnoszącą od nasady lub emulsję do modelowania. Kolejnym krokiem jest wymodelowanie tych włosów cienką okrągłą szczotką i suszarką w strone tyłu głowy co da efekt podwinięcia do tyłu ;)

Gdy włosy są już suche i mają objetość pryskamy je lakierem i przejeżdżamy palcami po włosach w strone tyłu. Jeśli chcemy zwiększyć objętość jeszcze bardziej możemy podtapirować trochę włosy, spryskać lakierem u nasady i poczekać chwilę do wyschnięcia

Do włosów gęstych odpowiednim produktem będzie pianka lub guma a do cienkich emulsja do modelowania przy włosach grubych trzeba mocno spryskać lakierem na koniec :)

 

Ostatni jest klasyczny irokez. Tu na zdjęciu ma dość długie boki ale mogą też być krótkie, wycieniowane.

I tutaj w zależności od tego jak długi jest nasz irokez ale jeśli chcemy żeby był trwały to użyjemy żelu, gumy jeśli wolimy naturalny efekt to lakier :)

Czasem nie w każdym przypadku się to sprawdzi bo np. mając sztywne włosy sam lakier nie utrzyma fryzury, idealnie natomiast utrzyma włosy cienkie i delikatne :P

Układanie ich jest banalne musimy tylko nakładać produkt i stylizować czubek i górę do tyłu a tył do góry :P to wszystko

 

Pozdrawiam, komentujcie i lajkujcie !!! ;)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14